Jestem od was gorsza, dlaczego?
Mam 155 a nie 180 jak większość z was, przez co nie sięgnę sama na górną półkę.
Jestem chuda i lekka przez co gdzie niegdzie wystają mi kości, a silniejszy
wiatr bez problemu mnie przewróci.
Jestem od was lepsza, dlaczego? Mam 155 a nie 180 jak większość z was, przez co mieszczę się w najmniejsze zakamarki. Jestem chuda i lekka więc mogę jeść co mi się podoba, co chwilę ktoś nosi mnie na rękach, a poza tym, moim zdaniem mam naprawdę świetne nogi.
Jestem inna niż wy, ale to nie znaczy, że jestem gorsza, a tym bardziej lepsza od was.
"W dzisiejszym społeczeństwie jeden czuje lęk przed drugiem, ale nie boi się drugiego człowieka, on boi się, że ten człowiek może być inny" ale czy bycie INNYM nie jest piękne? Myślę, że nie tylko ja jako mała dziewczynka głęboko wierzyłam w to, że jestem wyjątkowa, a teraz? Teraz każdy chce być TAKI SAM, idzie za tą głupią modą. Ile razy słyszałam "Jak ty możesz to ubierać? To już dawno wyszło z mody!" ALE MI SIĘ TO PODOBA, TAK? Dzisiaj, jeśli chłopak w bojówkach wejdzie do typowego polskiego gimnazjum, większość "modnych" nastolatków będzie patrzyło się na niego jak na dziwaka. JEŚLI UBIERANIE SIĘ W COŚ CO NIE JEST MODNE JEST PRZEJAWEM BYCIA "DZIWNYM" TO JA JUŻ DAWNO POWINNAM WYLĄDOWAĆ W PSYCHIATRYKU!Mówiąc o osobach tolerancyjnych nie mam na myśli tylko tych osób, które robią krzywdę komuś kto jest INNY. Mówisz o sobie "tak jestem tolerancyjny" ale zaraz wyjdziesz z domu i będziesz wytykał palcami każdego kto trochę różni się od twojego "ideału", ale pamiętaj TWÓJ PALEC TEŻ JEST CZĘŚCIĄ PIĘŚCI! Wyjdziesz wśród ludzi i pomyślisz "jestem od nich lepszy" ale dlaczego? Dlatego, że twoja skóra jest jaśniejsza czy może muzyka której słuchasz jest "lepsza" od jego ulubionych zespołów. GDYBYŚ BYŁ CHOĆ W POŁOWIE CZŁOWIEKIEM JAK LUDZIE KTÓRYMI GARDZISZ TEN ŚWIAT BYŁBY O WIELE LEPSZYM MIEJSCEM!Nie rozumiem dlaczego ludzie są w 21 wieku tak bardzo nietolerancyjni. Gdybym postawiła przed wami szkielet człowieka, nikt nie byłby w stanie mi powiedzieć czy ta osoba była gruba czy chuda, biała czy czarna, jaki miała gust i orientacje. W środku każdy z nas jest taki sam, przecież ŻADEN CIEŃ NIE JEST BARDZIEJ CIENIEM OD INNYCH
Można dojść do wniosku, że w dzisiejszych czasach bycie sobą wymaga naprawdę wielkiej odwagi i siły. Możemy podziwiać ludzi, którzy bez przeszkód mówią o swoich poglądach, orientacji czy guście, kiedy różni się on od gustu ludzi, którzy go otaczają.Przez połowę mojego życia byłam wyśmiewana! Wytykana palcami! Płakałam po nocach, przez to miałam problemy w nauce, wpadłam w kompleksy których wcześniej nie miałam. Naprawdę, uwierzcie mi, nie jest łatwo żyć kiedy boisz się przejść przez korytarz w szkole. Do teraz miewam ataki histerii i niektórzy o tym wiedzą, że często zdarza się to przy was. Jeszcze rok temu płakałam za każdym razem kiedy ktoś powiedział o mnie coś złego i codziennie na moich rękach pojawiały się nowe rany, dlaczego? Dlatego, że banda idiotów, myśląca, że jest lepsza od wszystkich pomyślała, że gdy po obraża sobie taką małą Weronikę to nic się nie stanie, a to właśnie przez nich wmawiałam sobie, że jestem gorsza, że lepiej ze sobą skończyć, bo każdemu tylko przeszkadzam i o mało tego nie zrobiłam!Wiec zanim, powiecie, że ktoś jest gorszy, dwa razy się zastanówcie, bo naprawdę możecie zniszczyć tym komuś życie. Nie ważne jaki ma kolor skóry, w co się ubiera i jakiej jest orientacji.
Jestem od was lepsza, dlaczego? Mam 155 a nie 180 jak większość z was, przez co mieszczę się w najmniejsze zakamarki. Jestem chuda i lekka więc mogę jeść co mi się podoba, co chwilę ktoś nosi mnie na rękach, a poza tym, moim zdaniem mam naprawdę świetne nogi.
Jestem inna niż wy, ale to nie znaczy, że jestem gorsza, a tym bardziej lepsza od was.
"W dzisiejszym społeczeństwie jeden czuje lęk przed drugiem, ale nie boi się drugiego człowieka, on boi się, że ten człowiek może być inny" ale czy bycie INNYM nie jest piękne? Myślę, że nie tylko ja jako mała dziewczynka głęboko wierzyłam w to, że jestem wyjątkowa, a teraz? Teraz każdy chce być TAKI SAM, idzie za tą głupią modą. Ile razy słyszałam "Jak ty możesz to ubierać? To już dawno wyszło z mody!" ALE MI SIĘ TO PODOBA, TAK? Dzisiaj, jeśli chłopak w bojówkach wejdzie do typowego polskiego gimnazjum, większość "modnych" nastolatków będzie patrzyło się na niego jak na dziwaka. JEŚLI UBIERANIE SIĘ W COŚ CO NIE JEST MODNE JEST PRZEJAWEM BYCIA "DZIWNYM" TO JA JUŻ DAWNO POWINNAM WYLĄDOWAĆ W PSYCHIATRYKU!Mówiąc o osobach tolerancyjnych nie mam na myśli tylko tych osób, które robią krzywdę komuś kto jest INNY. Mówisz o sobie "tak jestem tolerancyjny" ale zaraz wyjdziesz z domu i będziesz wytykał palcami każdego kto trochę różni się od twojego "ideału", ale pamiętaj TWÓJ PALEC TEŻ JEST CZĘŚCIĄ PIĘŚCI! Wyjdziesz wśród ludzi i pomyślisz "jestem od nich lepszy" ale dlaczego? Dlatego, że twoja skóra jest jaśniejsza czy może muzyka której słuchasz jest "lepsza" od jego ulubionych zespołów. GDYBYŚ BYŁ CHOĆ W POŁOWIE CZŁOWIEKIEM JAK LUDZIE KTÓRYMI GARDZISZ TEN ŚWIAT BYŁBY O WIELE LEPSZYM MIEJSCEM!Nie rozumiem dlaczego ludzie są w 21 wieku tak bardzo nietolerancyjni. Gdybym postawiła przed wami szkielet człowieka, nikt nie byłby w stanie mi powiedzieć czy ta osoba była gruba czy chuda, biała czy czarna, jaki miała gust i orientacje. W środku każdy z nas jest taki sam, przecież ŻADEN CIEŃ NIE JEST BARDZIEJ CIENIEM OD INNYCH
Można dojść do wniosku, że w dzisiejszych czasach bycie sobą wymaga naprawdę wielkiej odwagi i siły. Możemy podziwiać ludzi, którzy bez przeszkód mówią o swoich poglądach, orientacji czy guście, kiedy różni się on od gustu ludzi, którzy go otaczają.Przez połowę mojego życia byłam wyśmiewana! Wytykana palcami! Płakałam po nocach, przez to miałam problemy w nauce, wpadłam w kompleksy których wcześniej nie miałam. Naprawdę, uwierzcie mi, nie jest łatwo żyć kiedy boisz się przejść przez korytarz w szkole. Do teraz miewam ataki histerii i niektórzy o tym wiedzą, że często zdarza się to przy was. Jeszcze rok temu płakałam za każdym razem kiedy ktoś powiedział o mnie coś złego i codziennie na moich rękach pojawiały się nowe rany, dlaczego? Dlatego, że banda idiotów, myśląca, że jest lepsza od wszystkich pomyślała, że gdy po obraża sobie taką małą Weronikę to nic się nie stanie, a to właśnie przez nich wmawiałam sobie, że jestem gorsza, że lepiej ze sobą skończyć, bo każdemu tylko przeszkadzam i o mało tego nie zrobiłam!Wiec zanim, powiecie, że ktoś jest gorszy, dwa razy się zastanówcie, bo naprawdę możecie zniszczyć tym komuś życie. Nie ważne jaki ma kolor skóry, w co się ubiera i jakiej jest orientacji.
KAŻDY INNY, WSZYSCY RÓWNI!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz