środa, 12 listopada 2014

Suro gotuje- Grejpfrut w czekoladzie

Postanowiłam pobawić się trochę w kucharkę.
Cały deser zajął mi 15 minut roboty. Więc jeśli ktoś jest bardzo leniwy (tak jak ja) a ma ochotę na coś dobrego, ten przepis jest dla niego idealny!
Na początku pokroiłam grejpfruta na ćwiartki po czym jeszcze raz podzieliłam je na pół.
Teraz czekała mnie najnudniejsza i najbardziej pracochłonna część całej "zabawy", a mianowicie oddzielenie miąższu od skórki. Nóż delikatnie wbijam w jeszcze białą część grejpfruta, w miejscu gdzie zaraz zetknie się z częścią jadalną. Następnie powoli odkrawam skórkę tak by nie naruszyć reszty owocu.




Teraz czas na to co wszyscy lubią najbardziej- CZEKOLADA!

Potrzebny będzie nam mały garnek, mleko, gorzka czekolada i cukier!
Do garnka wlewamy trochę mleka, trochę cukru i parę kostek czekolady. Nie podaje dokładnej ilości iż moim zdaniem jest to kwestia gustu, jednak trzeba uważać by nie dać za dużo mleka (czekolada wyjdzie za rzadka) albo za dużo czekolady (wtedy wyjdzie za gęsta). Cukru dajemy tyle ile lubimy, można go nie dawać wcale jeśli ktoś lubi gorzką czekoladę. Wszystko dajemy na mały ogień i mieszamy do puki się nie rozpuści. Kiedy czekolada się rozpuściła wlewamy ją do małej miseczki. Następnie maczamy w niej miąższ z grejpfruta i układamy na sreberko (ja wcześniej smaruje je czymś tłustym np. oliwą by czekolada jak będzie zasychać nie przykleiła się do sreberka) i zostawiamy na jakiś czas. 
Mam nadzieje, że pomysł wam się spodobał. Mi osobiście takie rzeczy BARDZO smakują. Wypróbujcie i powiedzcie jak wasze odczucia! :)





4 komentarze:

  1. Brzmi przepysznie ^^
    Dodam do.zakładek i spróbuję kiedyś przygotować :)

    Pozdrawiam i zapraszam na bloga:
    http://with-dreams-of-the-world.blogspot.com zapraszam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Brzmi kusząco ale ja niestety nie jem grapefruta :P
    Pozdrawiam i zapraszam do mnie! U mnie moda i uroda, mnóstwo postów o włosach, pielęgnacji, zabiegach, kosmetykach, stylizacje, inspiracje i fotografie! Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie, zatem zachęcam gorąco do zaglądania i obserwowania!
    www.camesss.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  3. Brzmi pysznie, ale niestety nie przepadam za smakiem grapefruta.
    Zapraszam do komentowania i obserwowania :)
    http://nwaldowska.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. wiesz co ja też szczerze mówiąc nie lubie, jest zbyt gorzki ale pomieszany z czekoladą jest na prawdę wspaniały <3

      Usuń